Obavijest u svezi pomoći stradalima u potresu

Kategorija: NOVOSTI   |   Napisao/la Super User
Datum objave   |   Hitovi: 2038

Poštovani,

 

Povodom razornih potresa koji su pogodili Sisačko-moslovačku županiju, poglavito gradove Petrinju, Sisak i Glinu, a slijedom poziva velikog broja naših članova, poglavito onih iz redova  Civilne zaštite iz svih dijelova RH, koji se od prvog udara nalaze na terenu i pomažu stradalima, ovim putem izvješćujemo Vas da smo u kontaktu sa načelnikom Stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije doc.dr.sc. Roman Rosavec, predsjednikom HVIDR-a Sisačko-moslovačke županije Markom Klasanom i predsjednikom HVIDR-a Petrinja Antunom Pintarom, ponudili daljnju potrebnu pomoć i stavili se na raspolaganje Stožeru civilne zaštite i nadležnim institucijama u svim aktivnostima i vrstama pomoći potrebitima stradalima u potresu. 

Na današnjem sastanku Stožera utvrđeno je da u ovom trenutku ima dovoljno hrane i ostalih potrepština, da ima dovoljno volontera i nadležnih službi, te se mole svi koji su planirali, da odgode odlazak u stradala područja u narednim danima, a daljnja potreba će biti objavljena na službenim stranicama Stožera, što ćemo u koordinaciji sa nadležnim službama odmah proslijediti svim ŽZU HVIDR-a, te se dogovoriti o organizaciji svih daljnjih aktivnosti.

Slijedom zamolbe Stožera, ovim putem dostavljamo upute koje smo već objavili na facebook stranici da se humanitarne pomoći dostavljaju isključivo u koordinaciji sa Stožerom i organizacijom Crvenog križa, te da se sve novčane donacije uplaćuju isključivo na službene račune Crvenog križa, Caritasa Sisačke županije i novi račun otvoren od strane Vlade RH. 

https://business.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/HVIDR-a-RH-106845624329365/?modal=admin_todo_tour

https://civilna-zastita.gov.hr/vijesti/vijesti/humanitarna-pomoc/3351

http://www.biskupija-sisak.hr/index.php/arhiv/6011-pomo-za-stradale-u-potresu

 

https://vlada.gov.hr/vijesti/proglasen-dan-zalosti-2-sijecnja-vlada-otvara-racun-drzavne-riznice-za-pomoc-unesrecenima/31164

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/vlada-proglasila-2-sijecnja-danom-zalosti-objavljeni-sluzbeni-racuni-za-donacije-15039774

 

https://civilna-zastita.gov.hr/vijesti/ne-idite-u-petrinju-i-sisak/3355

 

https://www.hgk.hr/kontaktne-informacije-zupanijskog-gradskih-i-opcinskih-stozera-civilne-zastite-sisacko-moslavacke-zupanije

 

Obzirom da se više naših članova javilo sa ponudama konkretnih pomoći stradalima, poput usluga smještaja, molimo da sve vaše prijave za razne vrste pomoći dostavite na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., putem WhatsAppa 099/2659381 ili 099/5319760, a kontakt osoba za koordinaciju organizacije pomoći je predsjednik Udruge HVIDR-a Petrinja Antun Pintar 099/7099818.

 

S poštovanjem,

   

Predsjednik Glavnog odbora HVIDR-a RH                                                             Predsjednik HVIDR-a RH

Josip Periša                                                                                                                 Josip Đakić                         

        

OSNOVNI PODACI

Adresa : T.G. Masaryka 8 , 43000 Bjelovar

Telefon/ fax : 043 243 295

E mail : hvidra@hvidra-bjelovar.hr

OIB : 86629927364

KORISNI LINKOVI

   

Udruga je financirana sredstvima Ministarstva hrvatskih branitelja

Županije Bjelovarsko - bilogorske i Grada Bjelovara te osobnim sredstvima, članarinama

© 2018 hvidra-bjelovar.hr / HVIDR-a Bjelovar